Львівщина проти нелегалів






З 1 січня 2010 року формально вступила в дію угода між Україною та Європейським співтовариством про реадмісію осіб. Згідно з цією угодою всіх нелегалів з ЄС, які прибуватиметь туди з України, відправлятимуть не додому, а до нас, на територію нашої держави.

За оцінками Держприкордонслужби, Україна в цьому році прийме до 4 тис. нелегалів, які є громадянами інших країн. Тож ще в минулому, 2009 році, постало питання: де розміщувати таку кількість мігрантів? Один з пунктів тимчасово утримання нелегалів МВС вирішило заснувати на Львівщині, однак наштовхнулось на опір як зі сторони місцевої влади, так і громадськості.

Попередньо місцем розташування так званого «відстійника для нелегалів» було обрано пам’ятку архітектури палаці Бадені, що в місті Буську Львівської області. Палац графа Бадені споруджений у 1810 році, а з 1953 до 2005 року тут знаходились різні військові формування. В серпні 2009 року уряд своєю постановою віддав буський палац Бадені у підпорядкування Міністерству внутрішніх справ України, яке, своєю чергою, вирішило зробити у цій споруді пункт тимчасового перебування нелегалів.

Проти «перепрофілювання» палацу виступила громадськість і навіть зовсім різні політичні сили: починаючи ВО «Свобода» закінчуючи Партією регіонів. Відбувався збір підписів проти відкриття у палаці табору для нелегалів та за створення у цьому будинку музею.

24 листопада 2009 року Львівська облрада прийняла звернення до премєр-міністра Юлії Тимошенко з вимогою не створювати пункт тимчасового перебування нелегалів в палаці Бадені, а споруду палацу депутати попросили передати громаді міста Буська.

Чи то звернення облради подіяло, чи то перед виборами урядовці не захотіли створювати соціальну напругу і привід для критики, але все ж МВС відмовилась від ідеї розміщувати нелегалів в палаці. І вирішила розміщувати їх у Львові. «На цій ділянці вже є приймальник-розподільник для неповнолітніх, також ми плануємо туди перенести з вулиці Кульпарківської арештмайданчик для авто і власне розмістити цей пункт нелегальних мігрантів. Це зручне розташування, оскільки знаходиться не надто далеко, як до аеропорту, так і до залізничного вокзалу. Місту нічого не доведеться виділяти ані землі, ані коштів. Будівництво пункту тимчасового утримання мігрантів, який буде розрахований на 200 осіб, має здійснюватися за кошти ЄС. Планується, що на це виділять близько 40 млн грн. », – сказав заступник начальника УМВС у Львівській області Олег Рудницький, повідомив Львівський портал.  

Не дивно, що ця інформація викликала спротив депутатського корпусу Львівської міськради. 3  грудня 2009 року під час засідання сесії Львівської міськради депутати закликали прийняти відповідне звернення від імені міської ради до Львівського обласного управління МВС про недопущення будівництва такого пункту у Львові. 

У відповідь міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що жодного дозволу на будівництво пункту ще не видано і що це питання буде окремо розглянуто на засідання сесії Львівської міськради. Однак львівські депутати вирішили не бути дрібязковими і обмежуватись протестом проти будівництва „відстійника”, тому того ж дня звернулись до керівництва держави з вимогами скасувати Угоду між Україною та Європейським Союзом про реадмісію осіб, ухвалити новий Закон про громадянство, згідно з яким громадянство надаватиметься тільки тим особам, що народилися в Україні або є етнічними українцями, які повернулися з-за кордону для постійного проживання і роботи в Україні, а також посилити охорону східного кордону України, щоб перекрити усі канали потрапляння нелегалів на територію України.

У заяві також відзначено, що згідно з угодою про реадмісію з 1 січня 2010 року Україна зобов'язалася приймати у себе всіх нелегалів, які потрапили до ЄС через український кордон, і згідно з підрахунками експертів наступного року в Україні отабориться щонайменше 150 тисяч нелегалів з Центральної Азії та Африки.  При цьому депутати вважають, що основний тягар навали мігрантів ляже на прикордонні до ЄС області України, зокрема на Львівщину, яка змушена буде приймати сотні тисяч непрошених гостей, що нестимуть із собою злочинність, наркотики і хвороби.

Ситуація загострювалась, тож не дивно, що МВС вирішило взяти в цьому питанні „тайм-аут” до кінця виборів. За словами начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області Василя Пісного, до питання відстійника для негелалів на Львівщині повернуться лише у березні 2010 року. При цьому стало відомо, що розглядається ще одна ділянка для розташування пункту в селі Раковець поблизу Львова.

Минулого тижня «нелегальне» питання у Львові знову набуло розголосу. «Головам постійних комісій міської ради прийшло звернення від заступника міністра внутрішніх справ О.Савченка про те, щоб сприяти будівництву прийомника для нелегальних мігрантів.  Знаєте, це вже переходить всі межі.  Земельну ділянку на вул.Конюшинна-Збиральна у Львові ми надали УМВС області для їхніх потреб. І все, що стосується МВС області, міська рада завжди йшла на поступки та сприяння.  В нас є свої проблеми в місті, проблеми українців, а тут ми ще мусимо будувати для негрів та косооких якесь житло. Я хотів би, щоб поставити на наступне пленарне засідання ухвалу про відміну надання МВС області земельної ділянки по вул. Конюшинна-Збиральна», — сказав депутат Львівської міськради від ВО «Свобода» Іван Гринда на засіданні сесії Львівської міськради 28 січня цього року.

Відповідні рішення проти будівництва пункту тимчасового отримання нелегалів готові підтримати й інші депутати Львівської міськради. «Я категорично проти будівництва у Львові пункту тимчасово утримання для нелегальних мігрантів. У Львові і так достатньо всього, чого тільки немає. Нам ще не вистачає збирати тут порушників закону — адже нелегальний мігрант це порушник закону... Деякі великі політики виступають за відкритість східного кордону. І вони нехай собі забирають ці пункти на східний кордон, і там утримують нелегальних мігрантів», — сказав кореспонденту «ОстроВ» голова фракції УНП у Львівській міськраді Юрій Кужелюк.

На думку депутата, питання будівництва „відстійника” для негегалів буде знову підняте вже на найближчому засіданні сесії Львівської міськради. Тож поки що нелегальним мігрантам не варто обирати шлях в ЄС через Україну. Бо розміщувати їх тут наразі немає де. 

 

Олександр Сніжинський, „ОстроВ”

Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Луганск
08.07.2025
15:00

«На их фоне мы – вымирающий вид». Луганский дневник

Много нерусских. Мы не привыкли к такому. Торгуют до упора, до темна. Наши нет, не так, - наши себя берегут. А эти ловкие, двужильные. У них не болит. Они могут по 12 часов на ногах быть, улыбаться. Им семью кормить, квартиру оплачивать, зацепиться...
Донбасс
06.07.2025
14:54

Светлое будущее от "русского мира" в "ДНР" и "ЛНР" откладывается до 2030 года. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе руководители "молодых республик" раздавали щедрые обещания лучшей жизни. Поводом для оптимизма традиционно стали не реальные достижения в экономике или социальной сфере, а… выступление Путина на совещании, посвященном...
Страна
03.07.2025
15:00

Множественное гражданство в Украине: выгоды и риски

Принятый документ может привести к утрате украинского гражданства для тех, кто вынужденно остаётся в оккупации.
Все статьи